Op de grens van ’t Eilandje en de historische Cadixwijk in Antwerpen verrijst een kleinschalig woonproject met acht appartementen. Het project maakt deel uit van een stedelijk bouwblok met een mix van 19de-eeuwse panden en recente ontwikkelingen, ingebed in het orthogonale stratenpatroon van de voormalige havenwijk.
Het bestaande gebouw, oorspronkelijk een herberg uit de 19de eeuw, getuigt van het maritieme verleden van ’t Eilandje. Na jaren van verbouwingen en verval drong een herwaardering zich op. De herontwikkeling kiest voor een genuanceerde aanpak: het pand Londenstraat 4 behoudt en herstelt de historische straatgevel, terwijl het pand Londenstraat 2 plaatsmaakt voor een nieuwbouwvolume met een hedendaagse, maar contextgevoelige architectuur.
De gerestaureerde gevel wordt opnieuw wit bepleisterd, met behoud van kenmerkende elementen zoals de arduinen plint, de raamverhoudingen en de kroonlijst. Het nieuwe volume krijgt een eigen identiteit, maar sluit in hoogte en volume aan bij de omliggende bebouwing, met terugwijkende verdiepingen voor een bescheiden inpassing.
De acht appartementen zijn ontworpen met aandacht voor licht, woonkwaliteit en buitenruimte. Terrassen, groendaken en een collectieve ondergrondse fietsenstalling dragen bij aan een duurzame en stedelijke leefomgeving. Zo ontstaat een harmonieus geheel dat het erfgoed respecteert en tegelijk een nieuwe laag toevoegt aan het stedelijke weefsel alsof het nooit anders geweest is.